Nature And Life

Cinsel gücü artırır, kanı temizler, direnci artırır, enerji verir! Doğal antibiyotik

Cinsel gücü artırır, kanı temizler, direnci artırır, enerji verir! Doğal antibiyotik
Spread the love

Keçiboynuzu büyük minik her yaştan bireyin sağlığı için fazlaca mühim faydalar sağlamaktadır. Akciğerleri temizleyen sağlıklı bir gıda olan keçiboynuzu kaynatılıp içildiğinde inanılmaz yararları ortaya çıkmaktadır. Keçiboynuzu, az kalorili, yüksek proteinli, vitamin, demir, potasyum, kalsiyum ve magnezyum zengini olmasıyla biliniyor.

KEÇİBOYNUZUNUN FAYDALARI
Keçiboynuzu, naturel bir antioksidan deposu. Bu özelliği ile vücut direncini artırıyor, vücudu hastalıklardan koruyor. Özellikle astım ve bronşit hastalıklarına karşı fazlaca müessir.
Zengin mineral ve vitamin içeriği ile enfeksiyonlara karşı koruma sağlıyor, var olanları iyileştiriyor.
Lifli yapısı sayesinde kalp ve damar sağlığı için çok yararlı. Kötü kolesterol seviyelerini düşüren keçiboynuzu, gerilim, nüzul, damar tıkanıklığı benzer biçimde hastalıkları önlemede büyük rol oynuyor.
Yerken şekerli bir tat veren keçiboynuzunun şeker payı aslında düşüktür. Keçiboynuzu bu özelliği ile kan şekerinin yükselmesini önlüyor ve diyabet hastaları için de fazlaca güvenilir bir besin oluyor.
Lifli yapısıyla ancak kalp ve damar sağlığına fayda sağlamakla kalmıyor, tokluk hissi veriyor ve kilogram vermeyi kolaylaştırıyor.
Keçiboynuzu, bağırsak hareketlerini de destekliyor, sindirime yardımcı oluyor.
Hasarlı hücreleri yeniliyor, yaşlılık emarelerini geciktiriyor.
Antibakteriyel özelliği ile yaraların hızlıca iyileşmesine yardım ediyor.
Keçiboynuzu, vücuttaki serbest radikalleri temizliyor. Bu muamele kanser riskini azaltıyor. Özellikle rahim ağzı kanserine neden olan hücreleri engelliyor.
Dişleri ve diş etlerini koruyor.
IStock-529663196

KEÇİBOYNUZUNU KAYNATIP İÇMENİN FAYDALARI
Antioksidan özellikleriyle bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor. Tüm yararlarından yararlanabilirsiniz.

KEÇİBOYNUZU NASIL KAYNATILIR?
Yarım litre su ve 6-7 adet keçiboynuzu ile hazırlanır. Yarım litre su, bir kap içinde kaynatılır. Keçiboynuzları, küçük parçalar hâline getirilerek kaynayan suyun içine atılır. Ağzı kapatılarak 3 dakika kısık ateşte kaynatılır. Sürenin nihayetinde 20 dakika kadar dinlenmeye bırakılır.

IStock-487479452

CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ TARİFİ
Uzmanlara göre, keçiboynuzu kürünün en önemli faydası diğer cinsi gücü arttıran ilaçların kısa süreli etkilerinin aksine uzun soluklu tedavi edici tesirinin olmasıdır. Keçiboynuzu kürünü, cinsel iktidarsızlık çeken adamların aşırıya kaçmadıkları sürece kullanmaları öneri ediliyor.

IStock-1187234101

Yarım litre suyu kaynatın. Elinizle, küçük parçalara ayırdığınız keçiboynuzunu kaynamış suyun içerisine koyun. Ağzı kapalı bir şekilde kısık alevde 3-4 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alarak 20 dakika beklemeye alın. Bekleme süresi tamamlandıktan sonrasında karışımı süzgeçten geçirin. Uygulamaya ilk başladığınızda bir hafta boyunca her gün için. İlk haftadan sonrasında 3 ay süresince, yatmadan ilkin 1 bardak için. Daha sonraki aylarda ihtiyaç halinde belli zamanlarda uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ