Nature And Life

SGK faizsiz konut kredisi! 6 maddelik listede var mısınız bakın

SGK faizsiz konut kredisi! 6 maddelik listede var mısınız bakın
Spread the love

Sosyal Güvenlik Kurumu faizsiz mesken kredisi veren bir müessese. Ancak SGK’nın sunmuş olduğu faizsiz konut kredisini kullanarak hepimiz ev sahibi olması imkansız. Ayrıcalıklı bir hak olan bu konut kredisini sadece kurumun belirlediği kişiler kullanabilir.

Peki kimler hangi özelliklerle, hangi başvuru şartlarıyla herhangi bir faiz ödemesi olmadan borç para alır benzer biçimde mesken kredisi kullanma hakkına sahip? Kurum faizsiz mesken kredisine ilişkin tüm bilinmezleri resmi sitesinden duyuru etti.

SGK FAİZSİZ KONUT KREDİSİ MAYIS 2022 BAŞVURULARI

Ev almak isteyenler eğer aşağıda yer alan 6 maddelik hak sahipleri listesinde yer alıyorlarsa çok şanslılar. Zira o listede olanlara Sosyal Güvenlik Kurumu ev alımında aracılık ediyor ve sıfır faizli konut kredisi sağlıyor. Emlak365.Com olarak hem SGK’nın faizsiz konut kredisi kullanabilecek olanlar sıralamasında yer alanları hemde hemde başvuru şartlarını A’dan Z’ye tüm bilgileri ile aktarıyoruz. İşte Mayıs 2022’de de geçerli olan faizsiz SGK mesken kredisi.

Sgk faizsiz mesken kredisi mayıs 2022 3

KİMLER SGK’YA FAİZSİZ KONUT KREDİSİ İÇİN BAŞVURU YAPABİLECEK?

Faizsiz konut kredisi kullanabilecek olanlar için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesinden tüm hak sahipleri için liste hazırladı. Faizsiz konut kredisi için hazırlanan listede olanlar kuruma gidip konut kredisi müracaat yapabilirken olmayanlar bu haktan yararlanamayacaklar.

1-) Harp yada görev malulü olmaları nedeniyle kendilerine aylık bağlananlar.

2-) Yukarıdaki kanunlar kapsamına giren sebeplerle yaşamını kaybedenlerin dul ve yetimleri.

3-) Harp veya görev malullüğü aylığı almakta iken faizsiz kredi hakkından yararlanmaksızın hayatını kaybedenlerin dul ve yetimleri.

4-) Harp yada görev malulü sayılanlardan sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya idame eden kamu görevlileri.

5-) İlgili mevzuatına gore aylık bağlanan malullerden, 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında çalışmaya başlamaları nedeniyle ödenmekte olan aylıkları kesilenler.

6-) 684 sayılı KHK kapsamında olan 15 Temmuz Gazileri.

Faizsiz mesken kredisi kullanımında öncelik hakkı kimin?

Faizsiz mesken kredisi kullanacak olanlar için öncelik hakkı ilk olarka malulün kendisidir. Kişi faizsiz mesken kredisi kullanmadan yaşamını kaybetmişse dul eşine ödeme yapılır. Eşi hayatta değilse yada ikinci evlilik yapmışsa kredi kullanacak çocuklardan minimum birisinin yetim aylığı almakta olması kaydıyla aylık bağlanma koşullarına bakılmaksızın talepte bulunan çocuklarına müştereken. Tüm bu kişilerde hayatta değilse anne ve babalar.

Sgk-faizsiz-mesken-kredisi-mayıs-2022-1

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Faizsiz mesken kredisi başvuruları Ziraat Bankası üstünden yapacaklar. TOKİ kampanyalı konut satışından yararlanmak için doğrudan T.C. Ziraat Bankası yada T. Halk Bankası şubelerine başvuru yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ