Nature And Life

Hemen Balla Karıştırıp Bir Kaşık Yiyin

Hemen Balla Karıştırıp Bir Kaşık Yiyin
Spread the love

Gülgiller familyasından bir ağaç olan mahlep baş döndürücü kokusunun yanı sıra faydalarıyla da ön plana çıkıyor. Kandil simidine lezzetini veren en mühim malzemelerden biri olan mahlep, kemik ağrılarını dindirmede olağanüstü etkilere haiz. Mahlebi balla karıştırıp Yemenin faydalarını sıralıyoruz. Mis benzer biçimde kokusuyla hamur harcı işlerini daha leziz kılan mahlep, sağlığa faydalarıyla da ilgi çekici. Arapça kökenli bir kelime olan mahlep “tatlı kokulu” veya “parfüm kralı” manasına geliyor. Siyah ve beyaz olmak suretiyle iki türü tespit edilen mahlebin beyaz olan türü, sıhhat sorunlarının natural ilacı sayılabilir.

VİTAMİN DOLU

Pek oldukca hastalığa deva olan bal ise B1, B2, B3, B5, B6 vitaminleri yönünden olabildiğince zengin bir gıda deposu. Mahlep özellikle bal ile karıştırılıp tüketildiğinde kemik ağrılarını dindirdiği biliniyor. İşte mahlep ve bal karışımının olağanüstü yararları…

MAHLEP VE BAL KARIŞIMI FAYDALARI

Mahlep, bal ile karıştırılarak tüketilmesi durumunda üst solunum sistemi meselesini öksürük ile söker ve balgam durumunda atılmasına yardımcı olur. Kandaki şeker oranını düzenleyen müessir gıdalerden kabul edilen mahlep, şeker hastaları amacıyla olabildiğince idealdir. Aynı vakitte mahlep bedenin günlük ihtiyaçı olan enerjiyi de sağlar.Bağışıklık düzeneğinin güçlenmesini meydana getiren mahlep, balla eş güdümlü hastalıklara karşı korumada fazlasıyla etkilidir. Vücuttaki toksinleri biriktiren karaciğeri de temizlemede etken olan mahlep, idrar yolu ile bütün toksinleri atar.Mahlep, içeriği büyük seviyede magnezyum, potasyum ve kalsiyumdan olup biten bir bitkidir.

Bu minerallerin kemik sağlığımız amacıyla fazlaca önemli bulunmuş olduğu düşünüldüğünde, mahlebin derli toplu tüketimi kemiklerin gelişimine destek verir.Önemli not:Her türlü hastalığınızda evvela hekiminize danışınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ