Nature And Life

Deli Gibi Yağ Yaktırıyor ! Metabolizmayı Hızlandırıp, Hızlıca Yağ Yaktırıyor

Deli Gibi Yağ Yaktırıyor ! Metabolizmayı Hızlandırıp, Hızlıca Yağ Yaktırıyor
Spread the love

Almanya’da birçok doktorun reçetelere organik kalp ilacı olarak yazdığı alıç, ciltten karaciğere, sindirimden kalbe kadar sayısız faydası olan bir meyve…Kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı etkisi Avrupa’da da düşünülen alıç, ismi çok fazla duyulmasa da bilenlerin tüketmekten vazgeçemediği bir besin olarak şifa dağıtıyor.

 

 

Özellikle kalp destekleyici ve kalp-damar fonksiyonlarını normalize etmek için kullanılan alıç, salamurası ve çayı da meydana getirilen bir meyve.

Alıç’ın faydaları Tansiyon ve şeker hastalığına karşı tesiri gözlemlenmiştir. Hem yüksek hem düşük tansiyonun kontrol edilmesine destek sağlar.

 

Bağırsak enfeksiyonlarına karşı etkilidir. İçerdiği birtakım bileşenlerin yardımı ile kabızlığı tedavi ettiği şeklinde, bağırsak enfeksiyonlarını da giderir.

 

Alıç, içindeki C vitamini sayesinde, vücutta biriken tehlikeli toksin maddelerin ortadan kaldırılmasına destek sunar, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Kalp sağlığına yarar sağlar. Düzenli kullanımda alıç kan akışını arttırarak kan basıncını düşürmekte dolaşımı artırmaktadır

 

Sindirim sistemi üzerinde etkilidir. Bağırsak florası ile alakalı organik bileşenleri barındırmaktadır. Ülserler gibi daha ciddi durumlara kadar tedavi için yardımcı olabilmektedir.

Sakinleştirici özelliği vardır Bu yüzden, sinirlilik hali ve stres şeklinde sıkıntıların azalmasına destek sunar.

Yağ yakıcı bir özelliği vardır. Metabolizmayı hızlandırır bu da daha fazla kalori yakmanızı destek sunar, zayıflamaya destek sunar.

 

Cildin temizlenmesine ve korunmasına destek sağlar.

 

Koroner kan damarların genişleyip açılmasını sağlamış olduğu için, damarlardan daha çok miktarda kan geçmiş olmasına destek olmaktadır.

Yanık izleri ve yaraların ya da akne ve sivilcelerin tedavisinde iyileştirici özelliği vardır. Karaciğer sağlığını koruyucu tesiri vadır. Düzenli ve sıhhatli bir uyku çekmenizi sağlar.

Ancak oldukça fazla miktarda alıç tüketmek, baş ağrısı, migren, vertigo şeklinde sıhhat problemlerine yol açabilir, dikkat etmek icap eder.

İnce kıyılmış 1 tatlı kaşığı alıç bitkisi bir bardak kaynar suyla haşlandıktan sonrasında
10 dakika demlenir ve süzülerek içilir. Balla tatlandırılabilir. Günde 2-3 bardak içilebilir. Tedavide yalnızca çiçekli alıç yaprağı kullanılmalıdır. Alıç meyvesi veya çiçeksiz yaprağı ehil etkiye haiz olmadığı için kullanılmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ