Nature And Life

çoğu evde mutlaka var

çoğu evde mutlaka var
Spread the love

K-anser, dünyada ve ülkemizde en sık görülen *-l-üm nedenleri arasında ka-lp d-amar h-astalıklarından sonra ikinci sırada yer almaktadır. Türkiye’de her yıl 175 bin yeni k-a-nser teşhisi konulmakta ve yüzlerce insan çeşitli k-a-nser türleri nedeniyle h-ayatını k-aybetmektedir.

Yaşam şekli, genetik miras ve başka sebeplerle oluşabilen k-a-nser risklerini basit önlemlerle en aza indirilebilirsiniz. İşte günlük hayatınızda dikkat etmenizi gerektiren 5 hassas konu…

1-Plastik eldivenler yerine;
Plastik eldivenler yerine izci eldivenleri kullanın. Çünkü deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alındığı takdirde kr-onik olarak ka-nserojendir.

2-Bulaşık makinesi deterjanları; Bulaşıkları yıkamış olduğunuz deterjanlar petrol ürünüdür. Yani ka-nserojendir. Bulaşık makinesinden aldığınız bulaşıkları sirkeli ve limonlu su ile silebilirsiniz.
3-Halı temizliği; Halı bütün pestisitleri tutar. Bu nedenle halı temizliğine çok fazla dikkat etmek gerekir. Halıyı deterjanla temizlemek yerine sirkeli su ile temizlemek bütün pestisitleri temizlemeye yardımcı olacaktır.

4-Evde ayakkabılarla gezilmemeli; Evde gezilen ayakkabılarla gezilmemeli. Dışarıda giyilen ayakkabılar çıkarılmalı, başka ayakkabı giyilmeli. Çünkü dışarıdaki ayakkabı eve pestisitleri sokar. Bu durumda k-a-nserin oluşmasına zemin hazırlar. Pestisit, tarım ürünleri, k-imyasallar ve egzozdan çıkan g-azlardır.
5-Defne sabunu zeytinyağı; Defne sabunu zeytinyağı Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu tercih edin. Ellerinizi ve vücudunuzu hakiki zeytinyağı ve defne sabunuyla yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ