Nature And Life

Migren ağrısına iyi gelen besinler Tüm bu elementleri ve çeşitli diğer anti-enflamatuvar antioksidanları içeren besinleri sizler için açıkladık

Migren ağrısına iyi gelen besinler Tüm bu elementleri ve çeşitli diğer anti-enflamatuvar antioksidanları içeren besinleri sizler için açıkladık
Spread the love

Migren a-ğrısına iyi gelen besinler Tüm bu elementleri ve çeşitli diğer anti-enflamatuvar antioksidanları içeren gıdaları sizler için açıkladık. Ayrıntılar Haberin Detayındadır… Migren a-ğrısına iyi gelen besinler Tüm bu elementleri ve çeşitli diğer anti-enflamatuvar antioksidanları içeren besinleri sizler için açıkladık. Ayrıntılar Haberin Detayındadır…

 

Folik asit ve B6 migren semptomlarını azaltmaktadır. Ulusal Baş Ağ-rısı Vakfı, B2 vitamininin migren sıklığını azaltabileceğini gösteren bir emek harcama yayımladı.

Tüm bu elementleri ve muhtelif öteki anti-enflamatuvar antioksidanları içeren besinleri sizler için açıkladık.Yeşil yapraklı sebzeler

Yapraklı yeşillikler, baş ağrısını hafifletmeye katkıda bulunan muhtelif elementler ihtiva eder. Örneğin, araştırmalar magnezyum almanın migren a-ğ-rısını azaltabileceğini göstermiştir bundan dolayı mi-gren hastalarının çoğu düşük magnezyum seviyelerine sahiptir. Fındık

Fındık, k-n damarlarını gevşeterek baş a-ğrısını yatıştıran magnezyum açısından zengindir. Ayrıca araştırmalar, auralı migrenleri ve hormonal dalgalanmalar tarafından tetiklenen migrenleri test etmeye destek olabileceğini gösteren E vitaminini de mühim seviyede içerdiğini gösterdi.

 

Baş a-ğrısı çeken bazı insanoğlu için, bir avuç badem veya fındık yiyerek anında rahatlama sağlanabilir. Yağlı balıklar Yağlı balıklar, anti-enflamatuvar etkiye haiz omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengindir. Migren ataklarını yönetmeye destek olduğu yayınlanan riboflavin (B2) dahil olmak suretiyle B vitaminleri içerirler.

Araştırma, ayrıca somonun koenzim Q10 ile D vitamini içerdiğini ve bunların migrenin rahatlamasını sağladığını ortaya koydu.

Meyveler Bazı meyveler, magnezyum ve potasyum açısından zengindir. Bazı araştırmalar potasyumun daha sıhhatli s-inir işleyişine katkıda bulunarak migren a-ğrısını hafifletmeye destek olabileceğini öne sürüyor.

Muz, baş ağrısını azaltmaya katkıda bulunan potasyum, magnezyum, B vitaminleri ve kompleks karbonhidratlar sağlar. Baş a-ğrısı dehidrasyondan kaynaklanıyorsa yüksek su içeriğine sahip meyveler baş a-ğrısıyla s-vaşabilir.

A-cı biber, beynin trigeminal sinirini uyuşturan ve migren ağrısına niçin olan nörotransmitteri engelleyen kapsaisin ihtiva eder. Ayrıca küme, gerginlik ve diğer baş ağrılarını hafifletebilirler.

Tam tahıllar Tam tahıllar (kinoa, arpa, karabuğday, bulgur, yulaf, tam tahıllı ekmek vs.) karmaşık karbonhidratlar ihtiva eder ve beyindeki glikojen depolarını artırmaya çalışırlar. Düşük kan şekeri (hipoglisemi) baş ağrılarını tetikleyebileceğinden baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olurlar.

Yapılan bir çalışma, hanımlarda demir eksikliği anemisi ile migren arasında bir ilişki olduğunu ortaya koydu. Tam tahıllar; E vitamini, B vitaminleri, demir, koenzim Q10, magnezyum ve lif ihtiva ederler.
Zencefil

Zencefil, baş a-ğrısı çekenlerin rahatlamasına destek olan doğal bir yağ ihtiva eder. Kimyasal haberci serotonini artırır ve bu da iltihabı azaltır. Zencefil ile alakalı meydana getirilen tıbbi bir inceleme, aurasız akut m-igren hastalarında baş ağrısı şi-detini önemli seviyede azalttığını kanıtladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ