Sağlıklı Yaşam

Cumhurbaşkanı Duyurdu: Emeklilere Müjdeli Haber: Maaşlara 1100 TL İkramiye Yatacak!

Cumhurbaşkanı Duyurdu: Emeklilere Müjdeli Haber: Maaşlara 1100 TL İkramiye Yatacak!

Emeklilere Müjdeli Haber: Maaşlara 1100 TL İkramiye Yatacak! Emekli vatandaşların uzun zamandır sabırsızlıkla bekledikleri emekli ikramiyesi bayram tatiline sayılı günler kala araştırılmaya devam ediliyor. Her yıl olduğu gibi bu sene içerisinde de Ramazan Bayramı öncesinde memur, SSK ile BAĞ-KUR emeklileri ikramiye alacak. Peki, emekli ikramiyesi bu sene ne vakit hesaplara yatacak? Emekli ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli ikramiyesi kaç TL olacak? İşte mevzuya yönelik ayrıntılar ve fazlaca daha fazlası haberimizde…

Ramazan bayramına ancak birkaç gün kala dört gözle beklenen probleminin cevabı sonucunda belli oldu. 2022 senesi içerisinde Ramazan Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara emekli bayram ödemesi adı altında 1100 TL tutarında bir ödeme yapılacak.

Emekli Bayram ikramiyeleri hesaplara ne zaman yatacak?

Emekli Bayram ikramiyelerinin zam yapılmadan eskisi benzer biçimde 1100 TL olacak biçimde hesaplara yatacağı açıklandı. Tamam da emekli vatandaşlar şimdi merak ediyor: Acaba bu ödemeler hesaplara ne zaman yatacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafınca meydana getirilen yazılı açıklamada, Türkiye’de bulunan yaklaşık 13 milyon emekli vatandaşın 2022 yılı Ramazan Bayramı ikramiyeleri 27 ile 29 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatacağı açıklandı. 2018 senesinde başlangıç icra eden emeklilere ikramiye uygulaması yıl içerisinde 2 defaya mahsus olmak suretiyle emekli vatandaşların hesaplarına yatıyor. Emekli Bayram ikramiyeleri bu sene 2 Mayıs Ramazan Bayramı öncesinde emekli vatandaşların hesabına yatmış olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ