Nature And Life

Kaş ve Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Kaş ve Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler
Spread the love

Uzun zamandır trendlerden düşmeyen kalın ve gür kaşlar, uzun ve kıvrık kirpikler hepimizin imgesel. Bunun için birçok kaş kalemi, far, kaş jelleri ve pudraları olsa da organik gür kaş ve kirpiklere haiz olmak için yapabileceğiniz birçok bakım tüyosu var.

Bilimsel olarak kanıtlanmış çözümler olmasa da düzenli kullananlar kaş ve kirpiklerinin gürleştiğini söylüyor.

Kaş ve Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler -1 – Saç Bakım Güzellik
Kaş ve kirpik gürleştirme için ne yapabilirsiniz?
Hindistancevizi yağı: Hindistan cevizinin işlevselliği saymakla bitmiyor. Yiyeceklere, kahvelere eklendiği şeklinde saç ve cilt bakımlarının da vazgeçilmezi. Ellerinizle ısıttığınız hindistan cevizi yağını kaşlarınıza ve kirpiklerinize sürün. 20-25 dakika kirpiklerinizde beklettikten sonra durulayın. Kaşlarınızda ise tüm gece bekletebilirsiniz.

Çay ağacı yağı: Özellikle cilt sorunları tedavisinde ve sivilcelerde kullanılan naturel yağlardan olan çay ağacı, nemlendirici bir bariyer oluşturarak kaş gürleştirme ve kirpik uzatmaya destek verir.

Lavanta hasım: Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisiyle malum lavanta hasım saç uzatmak için doğal yöntemler içinde tercih edilen yağlardan. Yapılan bir araştırmada saç dökülmesi için lavanta kullanan 86 bireyin %44’ünün saçlarında gürleşme görüldüğü tespit edildi. (*) Bu arada, lavanta yağını hiç ağızdan almayın.

Hint yağı: İki tür hint hasım var. Bunlardan en yaygın kullanılanı soluk bir renge ve hafif bir aromaya sahip olan soğuk preslenmiş olanıdır. Tabii bulamadığınız takdirde %100 doğal bulunmasına bakmanız da yeterli olacaktır. Yatmadan önce kaş ve kirpiklerinize sürün ve sabah yıkayın.

Jojoba yağı: Yenileyici özelliklere sahip nemlendirici etkisi olan yağlardan jojoba kaş ve kirpik gürleştirme için kullanılan naturel yağlar içinde en popüler olanı diyebiliriz. Bir kulak pamuğu yardımıyla kirpik diplerinize hafifçe damlatmayı deneyin. Kullanıcı deneyimleri dökülmeleri engellemenin yanında gürleştirdiğini söylüyor.

Bonus: Tüm bu yağlardan bulabildiklerinizi karışmasını sağlayarak bir serum yapmayı da deneyebilirsiniz. Hazırladığınız karışım için kolunuzun iç bölgesinde bir yama testi de yapmayı atlamayın. Kolunuza sürün ve bir müddet bekleyin. Karıncalanma, kızarma, kaşınma benzer biçimde etkilerle karşılaşırsanız kaş ve kirpik bölgenizde kullanmayın.

Kaş ve Kirpik Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler -3 – Saç Bakım Güzellik
Kaşlar için bakım ipuçları:
Kaşlarınızı fazla almaktan kaçının.
İstenmeyen tüyleri alırken şekli bozmamaya dikkat edin.
Kaş kalemleri ile bölgeye fazlaca sert bastırmaktan kaçının.
Kaşlarınızı her gün bir kaş fırçası ile tarayın.
Kirpikler için bakım ipuçları:
Kirpiklerinizi düzenli olarak bir kirpik fırçasıyla fırçalayın.
Yüzünü ve gözlerini her gün kesinlikle paklayın.
Makyaj yapmış olduğunuz her günün sonunda göz makyajınızı iyice temizleyin.
Bu noktada rahat fakat etken bir yöntem olan kaşıkla kirpik kıvırma yazımız da ilginizi çekebilir.

Ayrıca her iki bölgede de kan akışını hızlandırmak ve kullandığınız mamüllerin daha rahat emilmesini sağlamak için masaj yapmayı unutmayın. Saç uzatma ve saç bakım uygulamalarının da en önemlisi olan masaj güzellik rutinleri arasında gerçekten fazlaca etkilidir. Bu sayede kaş ve kirpiklerinizi gürleştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Ve bir gecede mucize beklemek yerine, sabretmeye özen gösterin. Gözle görülen farklar için minimum 2 ay beklemeniz gerekebilir.

Önemli Not: Kaş ve kirpiklerinizin gözünüze yakın olması, bu bölgelere yapacağınız bakımlarda gözleriniz için risk taşıyabilir. Bu nedenle kullandığınız içeriklere alerjiniz olmamasına ve onları gözünüzün içerisine değmemesine dikkat edin. Kirpiklerinize sürdüğünüz yağlar şayet gözlerinizi yakarsa hemen bol su ile sudan geçirin ve bir daha kullanmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ