Nature And Life

Limon sarımsak kürü nasıl kullanılır? Sarımsak ve limonu karıştırıp yemenin faydaları

Limon sarımsak kürü nasıl kullanılır? Sarımsak ve limonu karıştırıp yemenin faydaları
Spread the love

En çok tercih edilen doğal tedavi yöntemlerinin arasında nebat kürleri gelir. Birçok kür gibi limon sarımsak kürü faydaları da saymakla bitmez. Düzenli kullanıldığında etkileri gözle görülür olan kalp ve damar hastalıklarının düşmanıdır.

Sarımsak ve limonu karışımı
Yapılan bir çalışmada limonun kanserli hücreleri öldürerek kemoterapi tedavisinden 10000 kat daha kuvvetli olduğu anlaşılmıştır. Suyundan limonata meydana getirilen ve manav tezgahlarına renk katan limonun birçok kullanım alanı vardır. İçeriğinde bulunan etken maddeler ile kanser tedavisinde kullanılabilecek en iyi metot olduğu belirtilmiştir.

Laboratuvarlarda meydana getirilen tetkiklerde limon ekstresinin 12 değişik kanser tipini yok ettiği anlaşılmıştır. Kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas kanserleri bunlar arasındadır. Anti depresan etkiye sahiptir.

Sarımsak ve limonu karıştırıp yemenin yararları
*Limon suyu ve sarımsak karıştırılarak hazırlanan içeceğin, vücutta bulunan damar şiddeti, damar yağlanması, damar tıkanıklığı ve gerilim benzer biçimde problemleri kalıcı olarak ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Limon 12 değişik tipte kötü huylu hücreleri yok ediyor.

*Limonun kabuklarında bulunan “dlimonene” adlı maddenin cilt sağlığı ve korunmasında önemli olduğu belirlenmiştir. Limon kabuğunun sinir sistemi üzerinde de olumlu yönde faydasının bulunduğu, bakterileri öldürerek kalbim daha rahat çalışmasını sağladığı kanıtlanmıştır.

*Limon içerisinde bulunan polifenollerin kadınlarda meydana gelen kanser riskini de düşürdüğü de belirlenmiştir. Bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı antimikrobiyal spektrum görevini üstlendiği bununla beraber kurt ve parazitlere karşı da etken olduğu tanınmaktadır. Yüksek tansiyona karşı etkilidir. Sinir bozukluklarına iyi gelen stresle savaşan antidepresan tesiri de bulunmaktadır.

*Limon suyu ve sarımsağın karışımından elde edilmiş meşrubat vücuttaki damar sertliği, damar yağlanması, damar tıkanıklığı ve tansiyon şeklinde problemlere kalıcı olarak ortadan kaldırmaktır. Ülkemizde de bazı doktorların bu yöntemi hastalarına önerilmiş olduğu tanınmaktadır.

Limon sarımsak kürü
Malzemeler

2 litre sıkılmış limon suyu
40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (organik sarımsak)
Işık almayan koyu renkli ve kapaklı bir cam kavanoz
Limon sarımsak kürü iyi mi yapılır?
2 litrelik kavanoz içerisine limon suyunu boşalttıktan sonra soyulmuş ve ezilmiş 40 diş sarımsağı ilave edin. Kavanozun kapağını sıkı bir halde kapatarak 25 gün süresince serin bir yerde bekletin.

Gün içerisinde kavanozu birkaç kez çalkalayın. 25 gün sonunda sarımsaklar limon suyunun içerisinde eriyecektir. Bu karışımdan her gün sabah kahvaltıdan yarım saat ilkin düzenli olarak aynı saatte yarım çay bardağı tüketin. Karışım içerisine şeker, tuz, tatlandırıcı gibi başka bir madde eklemeyin.

Karışımı hazırlarken dondurulmuş limon kullanın:

Rendelenmiş limon suyunda sıkılmış. Limona oranla 5 ile 10 kat daha fazla C vitamini vardır. Limonları yıkayarak buzdolabınızın derin dondurucu bölümünde bekleterek donmasını sağlayın. Ardından limonların tamamını rendeleyin.

Hazırlanan karışımın kanıtlanmış yararları:
Damar iltihaplarını tedavi ederek tıkanan damarları açmaktadır. Damar sertlikleri ve hipertansiyonu önlemektedir.
Kolesterol ve lipidi seviyesini düşürmekte, metabolizmayı hızlandırarak zararı dokunan yağların yakılmasını sağlayarak kilo vermenizi sağlamaktadır. Vücuttaki şeker oranını dengeler pankreasın yenilenmesini sağlar.
Böbrek ve safra taşlarını eritir. Vücuttaki şişkinliği yok ederek dokularda ödem oluşmasını engeller.
Mide ve onikiparmak bağırsağı tedavisinde kullanılır.
Romatizmal iltihaplara önler. Ağrıları dindirir. Kireçlenmeyi önleyerek eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar.
Beyin hücreleri ve vücutta bulunan bütün sinir sistemini yeniler, felç ve inme riskini azaltır.
Vücutta bağışıklık sistemini düzenleyerek damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini önlemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ