Nature And Life

İltihaplı Eklem Romatizması ve Sinir Sıkışması İçin – Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu

İltihaplı Eklem Romatizması ve Sinir Sıkışması İçin – Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu
Spread the love

İltihaplı eklem romatizması (romatoid artrit) hastalığı kişilerde ellerde ve ayaklarda ağrı belirtileriyle başlamış olan bir hastalıktır. Bir müddet sonra kişinin ömür kalitesini düşürmekte, sosyal yaşantısına mani olmaya adım atar. Öncelikle bilinmelidir ki iltihaplı eklem romatizması tedavisi olan bir hastalıktır. Eğer kontrol edilirse ve müsait tedavi yöntemleri uygulanırsa kişi bu hastalığı vücudundan atabilir. Eğer doktorunuz size bu hastalığın tanısını koymuşsa evinizde İbrahim Saraçoğlu hocamızın tarifini verdiği bitkisel kür ile tedaviye başlayabilirsiniz. Kiraz sapı ve ısırgan otu ile hazırlayacağınız bu kür bununla birlikte sinir sıkışması içinde kullanılır.

İltihaplı Romatizma Tedavisi Sinir Sıkışması ve iltihaplı romatizma tedavisinde lazım olan malzemeler:

•25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı

•Bir tutam ısırgan otu

•Yarım litre klorsuz su İltihaplı Romatizma

– Sinir Sıkışması Kürü Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak yarım litre klorsuz suyu evvelinde kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonrasında içerisine 25-30 adet kiraz sapını ilave edin. Kiraz saplarını ilave ettikten sonra ortalama 3 dakika daha kaynatın. 3 dakika dolduktan sonrasında ortalama kiraz sapı miktarı kadar bir tutam ısırgan otunu karışıma ekleyin. Isırgan otunu da ekledikten sonra kısık ateşte 6-7 dakika daha kaynatın. 6-7 dakika sonrasında ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilındıktan sonrasında süzüp içebilirsiniz.

Romatizma, Sinir Sıkışması Kürü Nasıl Uygulanır?

Hazırlamış olduğunuz bu kürün 1 bardağını sabah kahvaltıdan 2 saat sonrasında, kalan 1 bardağını ise akşam yemeğinden 2 saat önce tüketin. Toplamda bu kürü 21 gün süresince uygulamalısınız. Karışımı her gün taze olarak hazırlamalısınız. 21 gün dolduktan sonra hastalığın seyrine gore kürü yine uygulayabilirsiniz. Kiraz sapı ısırgan kürünün hiçbir zararı yoktur. Ayrıca kiraz sapı zayıflamada da mühim bir rol oynamaktadır.

Bu küre takviye olarak sinir sıkışması probleminde ki ağrıları gidermek için ardıç yağı ile masaj yapabilirsiniz. Kullanacağınız ardıç yağının hakiki olmasına itina gösterin. Piyasada oldukça fazla düzmece ardıç yağı bulunmaktadır. Ağrılı bölgelerinize bir miktar ardıç yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Haftada 3-4 gün uygulayabilirsiniz. Romatizmal hastalıklar için kullanılan ilaçların bir çoğu geçici olarak ağrıları gidermeye yöneliktir. Bu uygulayacağınız kür ise hem ağrıları giderir hemde hastalığı tamamen iyileştirmeye yönelik tesir gösterir. Kürü ilk uygulamaya başladığınız hafta vücutta depolanır, ikinci hafta ise tedavi etmeye ve ağrıları gidermeye başlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ