Nature And Life

Bayram tatili için

Bayram tatili için
Spread the love

Bayram tatili için
Ramazan Bayramı 2022 senesinde büyük bir heyecanla beklenirken tatilin ne zaman ve kaç gün olacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Ramazan ayında farz olan oruç ibadetlerini yerine getiren Müslümanlar Kadir Gecesi’nin arkasından bayram sevincini yaşayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı dini günler takvimine nazaran Ramazan ayı bu sene 2 Nisan 2022 tarihinde başlarken Ramazan bayram tatili ise Mayıs ayına denk geliyor. 1 Mayıs gününe muadil gelen Arefenin bir sonraki hafta sonu ile birleşmesiyle birlikte Ramazan bayram tatilinin 9 gün olabilme ihtimali üstünde duruluyor. İşte, bayram zamanı ve konuyla merak edilenler…

2022 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan Dini Günler Takvimi doğrultusunda Ramazan Bayramı bu yıl Mayıs ayında kutlanacak. Ramazan Bayramı’nın birinci günü 2 Mayıs, üçüncü ve son günü de 4 Mayıs olacak.
1 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı Arefesi

2 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı 1. Günü

3 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı 2. Günü

4 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı 3. Günü

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK 2022?
Ramazan Bayramı tatili her sene 3 gün kutlanıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında arefe günü de yarım gün resmi tatil olarak kabul ediliyor. Ramazan Bayramı’nın üç günü de resmi tatil olarak geçiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ