Nature And Life

hep merak edilmişti

hep merak edilmişti
Spread the love

Türkiye’nin en fenomen isimlerinden biri Nihat Hatipoğlu. Kazandığı para sosyal medyada çok tartışılan Hatipoğlu’nun şimdi de eşi tartışma konusu oldu. Paylaşılan bir fotoğraftaki genç kadının Nihat Hatipoğlu’nun eşi olduğu iddia edildi ve ağır eleştiriler yapıldı. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir? Emel Hatipoğlu kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Nihat Hatipoğlu çocukları, eşi kim, nereli; Hatipoğlu Türkiye’nin televizyon ekranlarından tanıdığı kendine has üslubuyla İslam dini hakkında vaazlar veren ünli bir ilahiyatçıdır. Her Ramazan ayında ATV’de hem iftar hem sahur vakitlerinde ekranda sohbetler ederek manevi dünyamıza ışık tutmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne atanan Nihat Hatipoğlu aslen nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir, daha önce hangi kurumlarda çalıştı merak ediliyor. Hatipoğlu’nun eşi kimdir, kaç çocuğu var isimleri nelerdir?

İşte Nihat Hatipoğlu ile ilgili merak edilen konuların cevapları: Nihat Hatipoğlu aslen Diyarbakırlıdır. 64 yaşındadır. Hatipoğlu’nun asıl mesleği öğretmenliktir. Daha önce YÖK, Diyanet ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalıştı. Türkiye onu televizyon kanallarında yaptığı sohbet programlarıyla tanıdı. Nihat Hatipoğlu’nun kişisel hayatı merak edildiği kadar ailevi hayatı da merak ediliyor. Onu televizyon ekranlarından izleyen vatandaşlar bazen eşini ve çocuklarını da merak ediyor.

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun eşi Emel Hatipoğlu’dur. Nihat Hatipoğlu’nun eşi Emel hanım ile evlilikleri geleneklerimize göre görücü usülüyle olmuştur. Aynı zamanda kuzen olan çift 1985 yılında dünyaevine girmiştir. Evlendiklerinde Nihat bey 30 eşi ise 21 yaşındaydı.

Emel Hatipoğlu 1964 doğumlu, Nihat Hatipoğlu ise 1955 doğumludur. Çiftin 3 çocuğu bulunuyor. Hatipoğlu çiftinin çocukları ise Said, Mustafa ve Osman’dır. Emel Hatipoğlu, eşi Nihat Hatipoğlu hakkında verdiği bir demeçte, eşinin çok yardımsever olduğunu, mutfakta kendisine yardım ettiğini, çok güzel balık kızarttığını söyler.

Eşinin çok güzel menemen yaptığını da belirten Emel Hatipoğlu, eşinin çok yardımsever bir insan olduğunu da sözlerine ekler. İşte eşi Emel Hatipoğlu’nun Nihat Hatipoğlu hakkında söyledikleri: Eşim mutfağa girer ve çok yardımseverdir. Mutfakta çok güzel balık kızartır. Eşim 2 sene Mısır’da yaşadı, Arapça öğrendi. Okumayı çok sever. Bazen gecenin bir yarısı kalkıp menemen yaptığı olur. Çok güzel menemen yapar. Evimize gün içinde birçok misafir gelir.

Bazende yardıma muhtaç insanlar evimizi ziyaret ederler. Bu insanlara yardım edebildiğimiz kadar ediyoruz. Evlendiğim günden bu yana bu böyle. Gerçek ihtiyaç sahipleri gelir. Elhamdülillah kötü niyetli insanlarla hiç karşılaşmadık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ