Nature And Life

Boş mideyle 4 bardak su içince bakın neler oluyor?

Boş mideyle 4 bardak su içince bakın neler oluyor?
Spread the love

Su içmek kimi insanların aklına bile gelmez fakat o denli faydası var ki okudukça hayret edeceksiniz… Japonların uyanır uyanmaz ilk iş olarak su içme alışkanlıkları bulunduğunu biliyor muydunuz? Çok eski tarihlere dayanan Japon Su Terapisi pek çok hastalığı iyileştirmede kullanılıyor.
Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

Çok eski tarihlere dayanan Japon Su Terapisi pek oldukça hastalığı iyileştirmede kullanılıyor. Su içmenin yararları üzerine meydana getirilen ve literatüre geçen araştırmalar da gün geçtikçe artmakta. Japon Su Terapisi gastrit, diyabet, hiper gerilim, astım, kabızlık, ishal, göz rahatsızlıkları, hemoroid, bronşit, tüberküloz, kalp problemleri, epilepsi, kulak burun boğaz hastalıkları, artirit, kanser, tane düzensizlikleri, böbrek ve idrar yolları hastalıkları şeklinde çok ciddi ve yaygın hastalıkla mücadelede kullanılan doğal bir yöntemdir.
Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

Boş mideyle su içmeye dayanan Japon Su Terapisi sabah ilk iş olarak yapılmalıdır. Dişinizi fırçalamadan önce 640 ml (yaklaşık 4 bardak) su için. Suyun florid içermemesine dikkat edin. Dişinizi fırçalayıp ağzınızı temizleyin ama 45 dakika boyunca hiçbir şey yemeyin. Her zamanki gibi kahvaltınızı yapın. Kahvaltıdan sonrasında 2 saat boyunca hiçbir şey yemeyin. Orijinal Japon geleneklerine bakılırsa su hafif sıcak olmalıdır, ne soğuk ne de oda sıcaklığında olmamalıdır. Uzak doğuda insanlar yemek esnasında hiç soğuk su içmezler. Onun yerine sıcak çay önerilir.

Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

– Hipertansiyon için 30 gün

– Diyabet için 30 gün

– Gastrit için 10 gün

– Kabızlık için 10 gün

– Tüberküloz için 90 gün

– Kanser için 180 gün

Artrit sorunu olan kişiler bu terapiyi ilk hafta sadece üç gün yapmalı ve sonra da günlük uygulamaya geçmelidir. Eğer sabah uyanır uyanmaz bu kadar büyük miktarda su içmekte zorlanıyorsanız bir – iki bardakla başlayıp vakit içinde 4 bardağa çıkarabilirsiniz. Böbreklerimiz saatte 800 ml ile 1000 ml suyu süzebilir. Bu nedenle bir seferde 4 bardaktan fazla su içilmesi de zamanla böbreklere zarar verebilir.

Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

Japonya’da fazlaca muteber bir yere haiz olan ve yaygın bir biçimde uygulanan Japon Su Terapisi’nin malum herhangi bir yan etkisi yoktur ve günlük rutininize dahil ettiğinizde genel sağlığınızın daha iyiye gitmesine destek sağlar.
Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

Bilim Açıklaması: İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır. Ayakta duran bir insan eğer sıvı besin içerse doğrudan doğruya onikiparmak bağırsağına geçer. Midenin minik eğriliğine uyan kısmında Waldeyerin mide caddesi denen oluk bulunur. Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek esasen sürekli minik bir açıklığı olan mide çıkışını (pilor) geçerek onikiparmak bağırsağına (duodenum) geçer.
Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

Eğer insan sıvıyı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonrasında onikiparmak bağırsağına geçer. Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera dahil, bir çok insan rahatsızlıklarından korunmuş olur. Ayakta içildiğinde tazikli su sıkılmış şeklinde organlar hırpalanıyor. Halbuki oturur vaziyette su kıvrılarak yavaş yavaş gidiyor. Bunu akarsularımızdan menderese benzete biliriz. Su az az kıvrılarak gider akıntısı yavaştır.
Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

Su ne zaman içilir ne vakit içilmez?

Uzmanlar su içmenin kurallarını deklare etti.

Şu zamanlar da SU İÇMEYİN

1 – Banyodan sonrasında su içilmez, içilirse organlar yaşlanır

2 – Acı yedikten sonra su içilmez içilirse reflü, gastrid ve bağırsak rahatsızlığı yapar 3 – Uyku arasında içilmez, beyni etkisinde bırakır

4 – Meyveden sonrasında içilmez, asit ortaya çıkar

5 – Koşup yorulduktan sonrasında içilmez, karaciğer ve dalak büyür

6 – Tatlı yedikten sonra içilmez, şeker yükselmesi olur

7 – Kustuktan sonrasında içilmez, vebaya sebep olur

8 – Sofraya oturunca yemeğin dibine ve Sofradan kalkmadan, yemeğin üzerine içilmez.

Boş mideyle 4 bardak su içerseniz bakın ne olur?

Şu zamanlar da SU İÇİN

1- Et yedikten sonra

2- Yağlı yedikten sonra

3- Korkunca

4- Yataktan kalkınca

5- Uykudan ilkin

6- Yemek içinde

7 – Susamadan

en az günde iki litre su içilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ