Nature And Life

Uzmanlar Yemeyin Diyor

Uzmanlar Yemeyin Diyor
Spread the love

Bazı besinlerin faydası saymakla bitmezken bazı besinlerinse yanlış tüketimi onlarca hastalığı bununla beraber getiriyor.

 

Uzmanların açıklamalarına bakılırsa, doğru pişirme tekniği kullanılmayan besinler c-iddi kronik hastalıklara hatta o-lüme sebebiyet verebiliyor. Peki, hangi gıdaları tüketirken dikkatli olmak gerekiyor? İşte doğru biçimde veya oranda yenmediğinde adeta zehir saçan besinler…

Dünyanın en fena kokan meyvesi” diye malum durian bu o-ldü-rücü yemeklerden biri. Nitekim durianın en fazla tüketildiği ülkelerden kabul edilen Endonezya’da böyle bir vaka yaşandı. Yüksek tansiyon hastası olduğu bildirilen bir kişi, 500 gramdan fazla durian tükettikten sonra kan basıncındaki yükselmenin damarlarında yırtılmaya niçin olmasıyla yaşamını kaybetti. Çok fazla durian tüketimi sebebiyle ölen kişilerin birçok örneği bulunuyor.

 

Dünyanın en acı biberi olarak malum Ejderha Nefesi de oldürücü yiyeceklerden. Bugüne kadar asla kimse bu biberi yemeyi denemiş değil ancak uzmanlar Ejderha Nefesi’nin içerisindeki kapsaisin miktarının yiyen ferdin hava yolunu tıkayıp anafilaktik ş-oka girmesine neden olabileceğini belirtiyor.

Dünyanın en acı biberi olarak malum Ejderha Nefesi de o-ldürücü yiyeceklerden. Bugüne kadar hiç kimse bu biberi yemeyi denemiş değil ancak uzmanlar Ejderha Nefesi’nin içerisindeki kapsaisin miktarının yiyen bireyin hava yolunu tıkayıp anafilaktik şoka girmesine neden olabileceğini belirtiyor.
Japonya’da fugu diye malum z-hirli balon balığı, doğru halde hazırlanmazsa yiyenleri zehirleyip o-ldürme ri-skine sahip. Ancak hususi lisanslı şeflerin hazırlayabildiği fugu’nun değişik türlerinde z-hir keseleri farklı yerlerde bulunuyor.

 

A-cı bademi çiğ yediğinizde aldığınız siyanür miktarı da sizi çok fazla en-dişelendirmesin. CDC’ye gore bademden zehirlenmek için çok fazla oranda yemeniz gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ