Nature And Life

çok önemli sanatçımız

çok önemli sanatçımız
Spread the love

Oyuncu İlyas Salman ile alakalı, sosyal medya üstünden paylaşılan bir videoda Türk milletini alenen aşağılamaya yönelik laflar dediği gerekçesiyle, 2 yıla kadar h-apis c-ezası istemiyle d-ava açıldı.

İlyas Salman’a 2 yıla kadar h-apis istemiyle d-ava açıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, 67 yaşındaki İlyas Salman’ın sosyal medya üzerinden paylaşılan bir video vasıtasıyla Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti ve hükumetini, devletin yargı or-ganlarını alenen aşa-ğılamaya yönelik laflar söylediğinin ihbar edilmiş olduğu kaydedildi. İhbarın arkasından olayla ilgili tahkikat başlatıldığının belirtildiği iddianamede, Salman’ın sosyal medyada paylaşılan video içeriğinde Türk milletini alenen aşağılamaya yönelik laflar söylediği açıklandı.

DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN ELEŞTİRİ YAPMAK GEREK DEDİ
İddianamede, sanatçı İlyas Salman’ın ifadesinde, videoda ifade ettiği sözlerin suç teşkil etmediğini, kimseyi aş-ağılama kastı olmadığını, düşünce ve düşünce özgürlüğü çerçevesinde ifadeler kullandığını, muhalif bir kişiliği bulunduğunu, daha iyi bir gelecek için eleştiri yapmak gerektiğini belirterek, suçlamaları kabul etmediği aktarıldı.

 

SAVCILIK A-Ş-AĞILAMA KASTIYLA SÖYLENDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ
Sa-vcılık, Salman’ın video içeriğinde yer alan söylemlerinin aşağılama kastıyla söylendiği, düşünce ve tenkit özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceği kanaatine varıldığını belirtti.

BAKANLIK SO-RUŞTURMA İZNİ VERDİ
İlyas Salman’ın üzerine atılı s-uçun Adalet Bakanı’nın soruşturma iznine tabi olduğunun kaydedildiği iddianamede, soruşturma izni istendiği ve Salman hakkında soruşturma izni verildiği aktarıldı. Savcılık, İlyas Salman’ın “Türk milletini açıkca a-şağılama” su-çundan 6 aydan 2 yıla kadar ha-kirli ile ce-zalandırılmasını istedi. İddianame göndermiş olduğu m-ahkeme tarafından kabul edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ