Sağlıklı Yaşam

Erdoğan mı Mansur Yavaş mı ilk defa bu kadar net sonuç çıktı. TARİHİ FARK

Erdoğan mı Mansur Yavaş mı ilk defa bu kadar net sonuç çıktı. TARİHİ FARK

Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığının gündemde bulunmuş olduğu sırada açılan anketten muazzam neticeler çıktı. “Seçimlerde Erdoğan’a taraf muhalefetin bir adayı olması niteliğinde Mansur Yavaş’a rey atarmısınız sorusuna ankette neticeler netleşti.

 

Zafer Partisi Başkanı Özdağ, Bir TV’de İsmail Küçükkaya’nın yayınına Mansur Yavaş’la alakalı olarak önemli ifadeler deklare etti. Toplumun geniş bir kesiminde Mansur Yavaş’ın adaylığına alaka bulunduğunu bildiren Özdağ, “Bizim adayımız Mansur Yavaş, kendisini Türkiye’nin geleceği amacıyla vazifeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı. Özdağ’ın bu sözlerinin daha sonra Yavaş’ın adaylığıyla alakalı tartışmalar da alevlendi. CHP cephesinden konuya dair açılan ilk yorumda,

“Özdağ’ın bu açıklamasının Millet İttifakı’na duyulan güvenden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı. Bu tartışmaların gündemde bulunmuş olduğu sırada AvrAsya Araştırma doğrultusundan Yavaş’la ilgili anketin sonuçları açıklandı. Olası bir erken Cumhurbaşkanlığı kararı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi sebebiyle muhalefetin bir adayı olarak Mansur Yavaş seçime girerse hangi adaya rey verirsiniz” şeklinde sual durumunda katılanların yüzde 43’ü Ankara Mansur Yavaş tercihinde bulunurken yüzde 36.5 Erdoğan’ı tercih edeceklerini açıkladır Yüzde 12.5 “Kararsızım ama büyük ihtimalle Mansur Yavaş’a oy sunarim” derken, yüzde 3.2 ise “Kararsızım ama büyük olasılıkla Recep Tayyip Erdoğan’a oy sunarim” dedi. Yüzde 4.8 ise oy kullanmadı.

 

Olası bir erken Cumhurbaşkanlığı kararı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi nedeniyle muhalefetin bir adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu aday gösterilirse hangi adaya oy sunarsiniz?” sualine yanıt olarak yüzde 39.9 Kılıçdaroğlu’nu tercih ederken yüzde 38.1 oy aldığı anlaşılan Erdoğan ikinci durumunda kalmıştır Ortak adam gösterilirse yüzde 43.3’ü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tercih ederken yüzde 37.1 Erdoğan tercih etti Yüzde 8,8 “Kararsızım fakat büyük olasılıkla Ekrem İmamoğlu’na oy sunarim” derken yüzde 5.1 “Kararsızım fakat büyük olasılıkla Recep Tayyip Erdoğan’a oy sunarim” dedi. Yüzde 5.7 oy kullanmamayı tercih etti.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ