Nature And Life

filmlerini çok izledik

filmlerini çok izledik
Spread the love

SON DAKİKA! Ünlü oyuncumuzdan gelen haber herkesi kahretti. Sanat camiası yasta.. Hastaneden az önce haber geldi.. Maalesef kaybettik..

Tarzan İstanbul’da’ filminde Tarzan’ın çocukluğunu canlandıran usta oyuncu Kunt Tulgar yaşamını yitirdi. Yönetmen, senarist, oyuncu, seslendirme sanatçısı ve yapımcı olan Kunt Tulgar 76 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Yönetmen, senarist, oyuncu, seslendirme sanatçısı ve yapımcı Kunt Tulgar’ın hayatını kaybettiğini Sinema Emekçileri Sendikası duyurdu. Twitter hesabından paylaşım yapan Sendika, “Yönetmen, yapımcı ve oyuncu olarak sinemamızda önemli emekleri bulunan Kunt Tulgar 76 yaşında hayatını kaybetti” ifadelerine yer verdi.

BİRÇOK PROJEDE YER ALDI
Tulgar, Tarzan İstanbul’da filminde Tarzan’ın çocukluğunu canlandırdı. 1960’ların ikinci yarısından itibaren birçok kült filmde rol aldı. Kunt Tulgar, oyunculuk ve yönetmenliğin yanı sıra kurgu, eşleştirme, ses ve negatif kurgu, ses çekimi ve kopya baskı yıkamanın yanı sıra ses mühendisi olarak yaptığı çalışmalarla tanınmaktadır. Dünyayı Kurtaran Adam (1982), Yılmayan Şeytan (1983) gibi filmlerin ses ekiplerinde çalıştı.

İlk yönetmenlik denemesini Tarzan Adam (1974) ve ardından Süpermen Dönüyor (1976) ile yaptı. (1979) İnsanlık uğruna (1981) Gizli Kuvvet (1983) gibi Türk sinemasına damga vurmuş birçok filmde yer almıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ