Nature And Life

Karnı şişmeye başladı, ailesi gerçeği sonradan öğrendi.!

Karnı şişmeye başladı, ailesi gerçeği sonradan öğrendi.!
Spread the love

ABD’de hayat sürdüren Amanda ve Justin ikilisinin bebeği Braylee, doğduktan birkaç ay sonra hastalığın pençesine y’akalandı. Bebeğin teninde meydana gelen sararmalar neticesi hastalık bulguları gün yüzüne çıkmaya başladı. 3 şubat 2016 tarihinde Braylee’ye nadir rastlanan Bilier artesi tespiti konuldu. Bu hastalığa sahip bireylerin safra kesesi doğuştan yok. Safra kesesi yeni doğan bebeklerin gelişimi yönünden mühim rol oynuyor ve sindirimde son derece faktör.

Hekimlerin verilen bilgi neticesi bebeklerinin halini öğrenen aile yıkıldı. Hekimler, Braylee’nin karaciğeri ve bağırsakları arasında bir bağlantı oluştursa da aksilik çözülemedi. Bebeğin hali gün geçtikçe kötüleşiyordu. Braylee’e acilen karaciğer nakli yapılmalıydı fakat o anda ideal bir donör bulunamadı. Aile a’cı içerisinde beklemeye başladı. Doktorla konuşan çaresiz baba, karaciğerinden bir parçayı kızına affetmek istedi.

Oldukça r’iskli olan bu operasyonda Justin’e z’arar gelebilirdi fakat baba bunu göze aldı. Justin tam operasyona girecekken o anda bir mucize oldu ve bebeğe ideal karaciğer donörü bulundu. Beyin ö’lümü gerçekleşen bir bireyin karaciğeri Braylee’ye uyum sağladı ve nakil gerçekleşti. Şimdi sağlığına kavuşan bebek, yaşıtları gibi normal bir hayat sürüyor… Bebeğin hali gün geçtikçe kötüleşiyordu. Braylee’e acilen karaciğer nakli yapılmalıydı fakat o anda ideal bir donör bulunamadı. Aile acı içerisinde beklemeye başladı.

Doktorla konuşan devasiz baba, karaciğerinden bir parçayı kızına affetmek istedi. Oldukça r’iskli olan bu operasyonda Justin’e z’arar gelebilirdi fakat baba bunu göze aldı. Justin tam operasyona girecekken o anda bir mucize oldu ve bebeğe ideal karaciğer donörü bulundu. Beyin ö’lümü gerçekleşen bir bireyin karaciğeri Braylee’ye uyum sağladı ve nakil gerçekleşti. Şimdi sağlığına kavuşan bebek, yaşıtları gibi normal bir hayat sürüyor…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ