Nature And Life

Her derde deva: İşte siyah üzümün bilinmeyen faydaları

Her derde deva: İşte siyah üzümün bilinmeyen faydaları
Spread the love

Ülkemizde neredeyse her yerde yetişen siyah üzümün faydaları saymakla bitmiyor. İşte siyah üzümün faydaları ve üzümün vücudumuzdaki etkileri…

 

Adeta bir gençlik iksiri olan siyah üzüm sağlamış olduğu faydalarla öğrenenleri şaşırtıyor. Siyah üzümü düzenli olarak tüketenlerin bağışıklık sistemi çelik benzer biçimde kuvvetli oluyor.

Siyah üzüm, naturel antibiyotik denilebilecek güçte bir meyvedir. Kalsiyum, potasyum ve demir açısından fazlaca zengindir. Çekirdekli ve çekirdeksiz olarak iki versiyonu bulunmaktadır ve çekirdekli üzüm içerisindeki bu gizli cevher, bağışıklık sistemi için son derece faydalı bir bileşendir.

Gerçek bir şifa kaynağı olan siyah üzüm muhteviyatında resveratrol sayesinde hem kişileri kanser benzer biçimde ölümcül hastalıklardan koruyor bununla birlikte hücreleri gençleştirerek yaşlanmaya engel oluyor. Diğer yandan kilo verdirme özelliği de olan bu üzümün kabuğu da aynı özellikleri taşıyor.

HARVARD ÜNİVERSİTESİ İNCELEDİ
Harvard Üniversitesi’nde meydana getirilen çalışmalara gore, bir tür antioksidan olan resveratrolün gençleştirici tesirini gözlemlediler. Bazı hayvanlar üzerinde meydana getirilen çalışmalar cevabında edinilen bilgilere göre bu madde gençliğin iksiri olabilir.

HANGİ MEYVELERDE VAR?
Gençlik iksirinin aslı olabilecek potansiyele haiz olan bu resveratrol, böğürtlen, yaban mersini ve ahududu benzer biçimde meyvelerin yanı sıra, kırmızı şarap ve yer fıstığında da bulunmakta. Yine pek fazlaca yiyecekte olsa da en yüksek oranda siyah üzümün kabuğu ve çekirdeğinde bulunduğu tespit edilmiş. Bu da demek oluyor ki, bol miktarda siyah üzüm tüketmek sizi hem gençleştirecek hem de sizi kanserden koruyacak.

Diğer taraftan üzüm antienflamatuar bir özelliğe de sahip. Ayrıca vücut sıvılarındaki pH’ın düzenlenmesinde de destek bir tesir gösteriyor. Cilt üstünde de oldukca müspet bir etki yaratan üzümün yararları saymakla bitmiyor. Tüm hayati fonksiyonlar üstünde olumlu etkiye haiz olan bu besini, beslenmenize mutlaka dahil etmelisiniz.

SİYAH ÜZÜMÜN SAĞLIĞA FAYDALARI
Kansızlığı giderir
Cilt sorunlarına iyi gelir
Saç köklerini sağlamlaştırır
Kemik erimesini önler
Metabolizmayı hızlandırır
Kolesterolü düşürür
Astım rahatsızlığına iyi gelir
Kilo kontrolüne destek sunar
Vücuda enerji verir
Kansere karşı korur
Karaciğer yağlanmasını engeller.
Vücudu toksinlerden arındırır.
Kanı temizler.
Migren ve Alzheimer rahatsızlıklarına iyi gelir.
Katarakt riskini azaltır.
Böbrek hastalıklarının oluşmasını önler.
Enfeksiyon ve irin benzer biçimde problemlerin tedavisinde etkilidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ