Nature And Life

ikinci müjde

ikinci müjde
Spread the love

Son günlerde asgari ücret için gündemde olan ikinci bir zam haberinin arkasından, emekliler de maaşlarına 2022 senesinde uygulanan zammın enflasyona kurban gitmesiyle ve geçim sıkıntısına yine düşmeleriyle maaşlara uygulanacak bir ek ödeme haberini beklemeye başladı.

 

Bu ek ödeme haberleri ise bankalardan peş peşe verilmeye başlandı. SGK ile yapılan anlaşmalar kararı promosyon ödemelerine başlandı.

Bu kapsamda seçili bankanın müşterisi olan emekliler, emekli maaşlarını çektikleri bankalardan ek ödeme (promosyon) alabiliyorlar. Promosyon ödemesi için SGK’nın belirlemiş olduğu koşullar geçerli oluyor. Promosyon ödemesinden, gelir/aylıklarını üç sene aynı bankadan almayı taahhüt eden emekliler faydalanabiliyor. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlıyor.

 

Garanti BBVA da, emeklilerin maaşlarına hususi ek ödeme fırsatını açıkladı. Buna nazaran, 1 Mart – 31 Mart 2022 tarihleri içinde:

1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 1.650 TL, 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 2.100 TL, 2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 2.500 TL nakit promosyon ödemesi yapılıyor.

Diğer Detaylar Banka tarafından emekliye ek ödemelere ilişik diğer detaylar ise şöyleki açıklandı:

1.000’e yakın Garanti BBVA şubesinden ve 5.200’ ü aşkın Garanti BBVA ATM’sinden emekli maaşınızı kolayca çekebilmeniz için, ancak nüfus cüzdanınızla size en yakın şubemize uğramanız yeter.

 

Birden fazla maaş ödemesi alıp, bu maaşları için promosyon talebinde bulunulması durumunda maaşların toplamı dikkate alınarak tek bir promosyon ödemesi gerçekleştirilecektir.

Promosyon ödemesi, müşterinin “Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi”ni imzalaması hemen sonra, en geç bankamıza ilk maaşın yatmasına istinaden 3 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Taahhüt süresi süresince promosyona mevzu olan maaş için banka değişikliği gerçekleştirilemeyecektir.

 

Taahhüt süresi arasında vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafınca gelir/aylık ödememin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının değişik kuruma taşınması niteliğinde; yada müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ