Yazarabi

93. Özel Güvenlik Sınav Sonuçları

2 Aşamalı olan Özel Güvenlik Sınavı Silahlılar için Özel Güvenlik Sınav Soruları (100) , Siah Bilgisi Soruları (25) ve 5 Atışlık Sınav olmak üzere 93. Dönem Sınavları 14 Ağustos Yazılı ve 17 Ağustos Atış sınavı olmak üzere yapıldı.

Özel Güvenlik Olabilmek ve 94. Özel Güvenlik Sınavına Girebilmek için Şartlar

5188 sayılı Kanunun 10’uncu maddesi gereğince özel güvenlik görevlilerinde aşağıdaki şartlar aranır:
* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
* Silahsız olarak görev yapacaklar için en az sekiz yıllık ilköğretim veya ortaokul; silahlı olarak görev yapacaklar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak.
* 18 yaşını doldurmuş olmak.
* 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;
1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.
2) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.
3) Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.
* Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.
* 14 üncü maddede belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak.
* Güvenlik soruşturması olumlu olmak. ( Güvenlik soruşturması kaldırılmıştır.)

Özel Güvenlik Sınavına giren ÖGG Adayları Sınav sonuçları için net tarih Açıklandı. Özel güvenlik adayları girmiş oldukları sınav sonuçlarını egm.gov.tr adresinden öğrenebilirler.

93. Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Öğrenmek isteyen adaylar egm sitesinde bulunan

Özel Güvenlik Temel Eğitim ve Yenileme Eğitimi Sınav Sonuçlarını Görmek için Tıklayınız… seçeneği ile sonuçları öğrenebilecekleri portala ulaşabilirler

93. Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Yapılan açıkmalar ile 3 EYLÜL 2021 Tarihinde Açıklanacak, Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar egm.gov.tr adresinden ulaşabilirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ