Yazarabi

Kripto Para Düşüşlerinde Çinin Etkileri

Kripto Paralar da uzun süredir sert düşüşler ve hafif toparlanmalar Kripto para kullanıcıları ve bundan etkilenen çok sayıda insan ve kurum nedeniyle medya ya da yansımasına neden oldu.

Son Aylar da ÇİN , ABD Gibi büyük ülkeler kripto paralara karşı Özellikle kripto para madenciliğine karşı oldukça fazla önlem amaçlı yeni kararlar açıkladı. ÇİN bu konuda daha katı ve sürekli gelen ardı ardına haberler ile kripto paralardaki düşüşler de oldukça fazla etki yaptı.

ÇİN bölgedeki madencilik şirketlerinin hepsine faaliyetleri durdurma uyarısı yağptı. Özellikle enerji tasarrufu ve çevre koruması kapsamında yapılan bir yasaklama olduğu Bildiriliyor çünkü madencilik oldukça fazla enerji tüketimine neden oluyor. Çin içerisinde toplamda üç büyük madencilik bölgesi var ve bunlar İç Moğolistan, Uygur Özerk Bölgesi ve Sichuan olarak biliniyor. Şu an için ise iki büyük bölgeye yönelik kısıtlama haberleri geldi.


ÇİN Sürekli özellikle Madenciliğe karşı duruşu ve bitcoinin ülkede çok fazla rağbet görmesini sorun olarak gören çin sadece madencilikle alakalı olumsuz yaptırımlarla kalmayıp daha fazla uzaklaştırmaya karşı yönelik adımlarına ek olarak çin de en çok kullanılan arama motorun da Binance , Bitcoin gibi kelimelerin aranmasına sansür getirdi bu durum da oldukça fazla etkiye Kripto para sektöründe neden oldu.

Çinin Madencilik ve arama motorlarındaki sansür işlemleri kripto para

lar da tekrar bir düzelme olduğu düşünülürken olumsuz haberler nedeniyle düşüş yönlü bir etki yapmış durumda . ÇİN Kesin olarak bu konuda katı adımlar atmaya devam ediyor ve uzmanlara göre bu adımların devamı gelecek gibi görünüyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ