Yazarabi

Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Yükseliş Bekliyor

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, piyasa iştirakçilerinin Bitcoin hakkındaki büyük tasalarının akabinde Bitcoin’in büyük bir …

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, piyasa iştirakçilerinin Bitcoin hakkındaki büyük tasalarının akabinde Bitcoin’in büyük bir yükseliş için hazır olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Krüger yeni bir tweet’te 82.900 takipçisine piyasa hassaslığını ölçen Endişe ve Açgözlülük Endeksi’nin geçen yıl koronavirüs kaynaklı panikten bu yana görülmemiş bir düzeye düştüğünü söyledi.

“Korku ve Açgözlülük Endeksi bu kadar düştüğünde, çoklukla güçlü bir ralli izler. Endeks artık 2020’deki Kara Perşembe’den sonraki gün kadar düşük.”

Kaynak: Alex Krüger/Twitter

Krüger’e nazaran, bir varlığın momentumunu izleyen teknik bir gösterge olan Bitcoin’in göreli güç endeksi (RSI), şu anda çoklukla fiyatta büyük bir yükselişin izlediği bir düzeyde geziniyor.

Analistin grafiğine nazaran, RSI’ın çok satım düzeylerine düşmesi ve 30’luk değerli takviyenin geri kazanılmasının akabinde Bitcoin bedeli arttı. Bu korelasyon son iki buçuk yılda dört defa gerçekleşti.

Krüger, takipçilerine Bitcoin’in tarihin en makûs aylarından birini atlattığını da hatırlatıyor. Bitcoin’in 2016’dan bu yana en derin aylık satışlarını takip eden başka kripto para analisti Luke Martin’in tweet’ine dikkat çekiyor:

“Mayıs 2021, BTC tarihindeki en kanlı aydır. Son 5 yıldaki en berbat aylık düşüşler:

•Mayıs 2021: -%37

•Kasım 2018: -%36

•Mart 2018: -%32

•Ocak 2018: -%27

•Mart 2020: -%25.”

Kaynak: Luke Martin/Twitter

CoinMarketCap’e nazaran, yayın saati itibariyle Bitcoin son 24 saatte %6.15 artışla 36.568 dolardan süreç görüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ