Yazarabi

Standard Chartered, Avrupa’da Kurumlara Yönelik Kripto Para Platformu Başlatacak

Standard Chartered ünitesi ve dijital varlık platformu OSL’nin ana şirketi, Avrupa’daki kurumsal ve hukukî müşteriler için bir dijital varlık …

Standard Chartered ünitesi ve dijital varlık platformu OSL’nin ana şirketi, Avrupa’daki kurumsal ve hukukî müşteriler için bir dijital varlık komisyonculuğu ve alım satım platformu oluşturmak için bir teşebbüs kurduklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Standard Chartered’ın inovasyon ve teşebbüsler ünitesi olan SC Ventures ile BC Technology Group ortasındaki teşebbüsün, düzenleyici kurumların onayına tabi olarak 4. çeyrekte başlatılması hedefleniyor.

BC Group Bilişim Konseyi Lideri Usman Ahmad yeni şirketin CEO’su olurken, SC Ventures’tan Nick Philpott COO olacak. Teşebbüs, OSL’nin dijital varlık teknolojisini Standard Chartered’ın global kontakları ve ağ ve aracılık tecrübesi ile birleştirecek.

Başlangıçta Avrupa pazarını hedefleyen İngiltere merkezli şirket, kurumsal trader’ları pazarlardaki karşı taraflara bağlamaya çalışacak ve Bitcoin, Ethereum ve başka dijital varlıklardaki likidite havuzlarına erişim sağlayacak.

Aralık 2020’de SC Ventures, Northern Trust ile dijital varlıklar için kurumsal seviyede bir saklama tahlili olan Zodia Custody’yi başlatmak için bir teşebbüs duyurmuştu. Şirket ayrıyeten blokzinciri teknolojisi sağlayıcısı Metaco’ya yatırım yaptı ve hudut ötesi fon transferleri için dağıtılmış defter birlikte çalışabilirliğini keşfetmek için Bank of Thailand ve Hong Kong Para Otoritesi ile birlikte çalışıyor.

OSL, kurumlar ve profesyonel yatırımcılar için dünyanın birinci SFC lisanslı, listelenmiş, dijital varlık cüzdan sigortalı, Big-4 kontrollü dijital varlık ticaret platformudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ