Yazarabi

Binance Takviyeli Endonezya Merkezli Kripto Para Borsası Tokocrypto Halka Arz Planlıyor

Binance dayanaklı Endonezya kripto para borsası Tokocrypto, önümüzdeki iki ila üç yıl içinde halka açılmayı planlıyor. Son dakika …

Binance dayanaklı Endonezya kripto para borsası Tokocrypto, önümüzdeki iki ila üç yıl içinde halka açılmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tokocrypto CEO’su Pang Xue Kai, borsanın esasen kârlı olduğunu, lakin halka arz edilmeden evvel en az iki yıldan fazla kârlı olması gerektiğini söyledi. Kai, bu nedenle, birinci halka arzın fakat iki ila üç yıl sonra olabileceğini açıkladı. Kai, bu ortada Tokocrypto’nun işini büyütmeyi, operasyonlarını Endonezya’nın daha fazla bölgesine genişletmeyi ve kripto paraları ülkede ana akım haline getirmeyi hedeflediğini söyledi.

Binance, geçen yıl Tokocrypto’dan pay satın aldı. Tokocrypto, 2018 yılında kuruldu ve Endonezya’nın emtia vadeli süreç ticaret düzenleyicisi Bappebti tarafından düzenleniyor. Bu yılın başlarında Tokocrypto, Binance aracılığıyla token teklifini başlattı ve Cryptorank’a nazaran lokal token’ı TKO’yu 0,1 dolardan yayınlayarak 7,5 milyon dolar topladı. CoinGecko’ya nazaran, bir TKO şu anda 2 dolar civarında fiyatlandırılıyor.

Farklı bir haberde, Digital Currency Group’a ilişkin kripto borsası Luno’nun da Endonezya’ya girmek istediği bildiriliyor. DealStreetAsia’ya verilen bir demeçte Luno’nun, ülkede operasyonlara başlamak için Lippo Group ile erken evrede görüşmelerde bulunduğunu söz edildi. Luno şu anda Londra’da bulunuyor ve Singapur’da ve Güney Afrika’nın Cape Town kentinde bölgesel bir varlığa sahip.

Ülkede bir ödeme metodu olarak yasaklanmış olsalar da, Endonezya’da kripto para ticareti yasaldır. Endonezya hükümeti geçtiğimiz günlerde kripto para ticaretinden elde edilen karı vergilendirmeyi planladığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ