Yazarabi

Singapurlu DBS Bank Birinci Dijital Tahvilini Piyasaya Sürdü

Singapur’un DBS Bankası, menkul değer token teklifinde (STO) 11,3 milyon dolarlık dijital tahvil ihraç ettiğini duyurdu. Bu token’lar pay …

Singapur’un DBS Bankası, menkul değer token teklifinde (STO) 11,3 milyon dolarlık dijital tahvil ihraç ettiğini duyurdu. Bu token’lar pay senetleri, sabit gelir ve daha fazlasının trade’ini yapmak için kullanılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singapur’un DBS Bank’ı, DBS Digital Exchange’de birinci menkul değer token teklifini –15 milyon S$ (11 milyon ABD doları) dijital tahvili– duyurdu.

Tahvil, DBS’nin varlık dijitalleştirme stratejisinin bir modülü olarak, varlık tokenizasyonuna yönelik artan eğilimden yararlanmak ve DBS Digital Exchange’deki teklifleri genişletmek için yapılan birinci listelemedir. İhraç ayrıyeten, başka şirketlere menkul değerlerini ve varlıklarını tokenleştirme yoluyla sermaye artırmaları için bir model sağlar. DBS sermaye piyasaları lideri Eng-Kwok Seat Moey, firmasının menkul değer token’larını ihraç etmenin, şirketler için özel sermaye piyasalarından alternatif kaynak yaratma yolları arama fırsatı sunduğunu söyledi:

“DBS Digital Exchange’deki birinci STO listemiz, ihraççılar ve yatırımcılar için kıymetin kilidini açmanın yeni yollarını kolaylaştırmada dijital varlık ekosistemimizin gücünü vurguladığı için kıymetli bir kilometre taşıdır.”

Asya-Pasifik bölgesi şu anda 2020’de 4,73 trilyon ABD Doları rekor düzeye ulaşan global özel sermaye piyasasının yaklaşık üçte birini oluşturuyor. Dijital menkul değerler borsalarında STO’ların ihracı, şirketlerin alternatif platformlar aracılığıyla fon toplaması için bir yol sunuyor. Banka, STO’nun yatırımcılar için erişimi ve likiditeyi de artıracağını söylüyor. Dijital tahvil, Singapur’da tipik olarak 250.000 S$’ın (189.000 ABD dolar) katları olarak süreç gören klasik toptan tahvillerden kıymetli ölçüde daha düşük olan 10.000 S$’lık (7.600 ABD dolar) lotlarda süreç görecek.

Aralık ayında başlatılan DBS Digital Exchange, dijital varlıklar için tokenizasyon, ticaret ve saklama sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ