Yazarabi

Coinbase Yasal Gereklilikler ve Süreksiz Kısıtlamalar Nedeniyle Kullanıcılarından Özür Diledi

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, bir blog gönderisinde haftalarca süren sistem kesintilerinden ve ticaret kısıtlamalarından etkilendiği …

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, bir blog gönderisinde haftalarca süren sistem kesintilerinden ve ticaret kısıtlamalarından etkilendiği tez edilen İngiltere ve AB müşterileri için bir özür yayınladı. Bu kısıtlamalara neden olan en kıymetli noktanın değişen yasal gereklilikler olduğu tabir edildi.

Coindesk’in haberine nazaran Coinbase, durumun aylarca süren ağır müşteri ticareti faaliyetlerinden kaynaklandığını tabir etti. “Değişen düzenleyici gereksinimleri” de Coinbase’in daha fazla bilgi toplamaya muhtaçlık duyduğu hesaplara süreksiz kısıtlamalar getirmesine yol açtı. Yazıda Coinbase, düzenleyici yükümlülüklerine yer vermeyi reddetti, lakin bu yükleri müşterilere “iletmede daha uygun bir iş çıkarabileceğini” söyledi.

Şirket, düzenleyici meselelerini gidermeye yardımcı olmak için bilgi toplama prosedürlerini kolaylaştırdığını söyledi. Coinbase, tüm süreçlerinin ağır ticaret günlerinde sıkıntısız bir formda devam etmesini sağlama konusundaki global sıkıntılar nedeniyle  özür dilemedi.

Coinbase blog gönderisinde şu tabirleri kullandı:

“Kripto ekosistemindeki en sağlam marka olarak müşteri dayanağı bizim için büyük ehemmiyet taşıyor. Fakat son haftalarda, müşteri hizmetlerimiz kendimiz için beklediğimiz düzeylerde değil. Hem özür dileme hem de bunu güzelleştirmek için neler yaptığımızı açıklama talihini kullanmak istedik.”

Süreksiz Kısıtlamalar

Coinbase’ten yapılan açıklamada “Birleşik Krallık ve AB’deki birtakım müşterilerimiz, son vakitlerde hesaplarına erişmekte zorlandılar yahut kimi süreçlerde kısıtlamalarla karşılaştılar. Birtakım durumlarda, müşterilerimiz bu sıkıntıları gereğince süratli çözememişlerdir. Buna, birebir anda bir ortaya gelen iki faktör neden olmuştur” sözleri kullanılarak 2 probleme odaklanıldı:

  • Birinci olarak, geçtiğimiz iki ayda platformumuza değerli sayıda yeni müşteri getiren ve birçok mevcut müşteriyle tekrar etkileşim kuran bir yoğunluk gördük.
  • İkincisi, değişen yasal gereklilikler, birtakım müşterilerimizden ek bilgiler toplamamız gerektiği manasına gelir; bu, biz bu bilgileri talep ettiğimizde hesaplarına süreksiz kısıtlamalar getirilmesi manasına gelir.

Coinbase en yüksek ahenk standartlarına bağlı olduklarını ve bu nedenle yasal yükümlülüklerinden ödün veremeyeceğini açıkladı. Platformun blog gönderisinde şu tabirler kullanıldı:

“Ancak bunun üzere ihtiyaçları müşterilerimize iletmede daha yeterli bir iş çıkarabiliriz. Müşterilerimizin muhtaçlık duyduğumuz bilgileri sağlamaları ve platformumuzda gezinmeleri ve ek yardıma muhtaçlık duyduklarında onları desteklemeleri için daha kolay yollar geliştirmeye de devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ