Yazarabi

CNBC, Ripple’ı XRP Olarak Değiştirdi

CNBC, Twitter’da şirketin CEO’su Brad Garlinghouse tarafından uyarıldıktan sonra bilgileri artık Ripple ismi yerine XRP olarak sunuyor. Son …

CNBC, Twitter’da şirketin CEO’su Brad Garlinghouse tarafından uyarıldıktan sonra bilgileri artık Ripple ismi yerine XRP olarak sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Amerika’nın önde gelen iktisat kanalı CNBC, kripto para fiyatlarının gerçek vakitli anlık imgesinde “Ripple”ı “XRP” olarak değiştirerek token sahiplerinin kalbini kazandı. Bu, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un 29 Mayıs’taki röportajının akabinde Twitter’da kanala şahsî olarak davet yapmasının akabinde geldi.

Bu Bir Sorun muydu?

Sorun birinci bakışta değersiz üzere görünse de, şirketin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ile devam eden yasal savaşının can alıcı noktasıdır. Ripple, De Beers’ın elmasları ve Chevron’un petrolü ile paralellikler çizerken, teknik olarak bağımsız bir kripto para ünitesi olduğunu tez ettiği XRP’yi denetim etmediğinde ısrar ediyor.

Fakat SEC, Ripple’ın onu kayıtsız bir menkul değer olarak satmak ve “muazzam karlar” elde etmek için “Ripple Kredileri” (XRP’nin orjinal adı) için bir pazar yarattığını argüman ediyor. Ripple şu anda 6,1 milyar XRP’ye sahipken, 47,7 milyar token emanetinde kilitli durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ