Yazarabi

Kripto Paralardaki hızlı düşüşlerin sebepleri ?

Daha önce Kripto Paralardaki Düşüşlerin 3 Temel Nedeni başlığı altında 3 ana nedenle belirtiğimiz Kripto Paralardaki hızlı düşüşlerine ek olarak muhtemel bilinen ve bilinmeyen diğer sebepleri de ekleyerek son zamanlardaki  düşüşleri yorumlayabiliriz.

Daha önceki yazımız da 3 neden olarak

ELON MUSK
ÇİNDEN GELEN HABERLER
AMERİKADAN GELEN OLUMSUZ HABERLER

Listelenen 3 olumsuz haberler BTC Ve diğer kripto paralar için oldukça yüksek düşüşlere sebep olmuş ve bu düşüşler  yarı yarıya olmakla birlikle son yıllar da görülen en yüksek düşüşlerden biri  olmuştur.Belirli bir süre sert düşüşlerden sonra 2 3 gün Yükselişe geçen kripto paralar da tekrar sert düşüşler gözüküyor bbu da akıllara bu düşüşler ne kadara sürecek ? Daha düşer mi  ? Yeni Düşüşlerin sebepleri Neler?

Kripto paralara hala sağlam zeminde olmaması nedeniyle Olumsuz haberler den çok hızlı tepki alarak sert düşüşler yaşatabiliyor ayrıca olumlu haberlere de yükseliş ile tepki veriyor. Son zamanlarda ardı ardına gelen olumsuz haberler ve bir kaç gün süren yükselişle birlik de bir çok ülke de kripto para madenciliği  ile alınan olumsuz haberler yeniden kripto paraları etkileyerek düşüşlere sebep oluyor. Görünen bu olayların dışında bazı kripto para yorumcularının yapmış olduğu balina diye tanımlanan yüklü yatırımcıların bir oyunu olduğu da söyleniyor. Bildiğiniz üzere Balina diye tanımlanan kişi , kişiler ve kurumlar ortaklaşa yaptıkları yüklü alım satımlar ile piyasa da hızlı düşüş ve hızlı yükselişlere sebep olabiliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse ..

Kripto paralardaki son 2 aylık düşüşlerin sırasıyla sebepleri ( Öngörü  )

Elon Musk

Çin den Gelen Olumsuz Haberler

Amerika dan Gelen Olumsuz Haberler

Kripto Madenciliği  ile ilgili farklı ülkelerden gelen  Olumsuz haberler

Ünlü yatırımcıların Yaptığı Olumsuz Paylaşımlar

Panik Yapan Yatırımcıların Hızlı çıkışları

Yüklü yatırımcıların Çıkışları

Bitcoin (BTC) Tekrar Yükselecek mi ?

Cevaplanması zor olan bu sorunun cevabı olarak net bir şey söylenebilir en baş da yatırımcının tekrar güven ortamı oluşup geri dönmesi ve Ülkelerden çıkan olumsuz haberlerin durmasıdır. Ek olarak Kripto para madencilerine karşı alınan tedbirlerin ortadan kaldırılması önemli bir etken olarak  Kripto para yorumcuları tarrafından bildirilmektedir.

Bu yazı yerli ve yabancı kaynaklardan edinilen bilgilerin toplanmış halidir yazarabi.com un görüşlerini yansıtmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ