Yazarabi

Bitcoin (BTC) Madencileri Çin’den Ayrılıyor ?. Bu İyi mi Kötü mü?

Tanınmış Çinli yatırımcı Dovey Wan, Çin’den olası madenci çıkışı hakkında görüş bildirdi. Nereye gidiyorlar?

Çinli düzenleyiciler ve bekçiler bir hafta içinde iki korkutucu uyarı yayınladı. Bitcoin (BTC) fiyatı Ocak ayından bu yana görülmeyen 30.000 $ ‘a düştü. Çinli Bitcoin (BTC) madencilerinin bu uyarıları çok ciddiye alabileceğine dair bazı kanıtlar var.

Madenciler için cennet mi kayboldu?

Primitive Ventures’ın kurucu ortağı birinci sınıf kripto uzmanı Dovey Wan emin Bitcoin (BTC) ağın net hashrate daha da açılan genişleyecektir söyledi. Mayıs ortasından bu yana yüzde 30 kaybetti ve şu anda 120 EH / s olarak tahmin ediliyor.

Bitcoin’in (BTC) hashrate’in Nisan ayı ortasındaki düşüşü muhtemelen İç Moğolistan eyaletindeki kömür madeni patlamasına atfedilirken, devam eden düşüş madencilerin Çin’i terk etmeye başlayabileceklerini gösterebilir.

Bayan Wan, birçok Çinli madencinin denizaşırı ülkelere taşınmaya hazırlandığını itiraf etti. Onlar için Bitcoin (BTC) madenciliğine yönelik devam eden baskılar 2018’den beri öngörülüyordu. Bu nedenle, madencilik tesislerini Çin’in dışına taşıyacaklar.

Kulelerin çoğunlukla Pakistan, Kazakistan ve geleneksel olarak Çinli girişimcilere dost olan “diğer komşu az gelişmiş ülkelere” devredileceğini iddia ediyor.

Bayan Wan ayrıca, bazı Çinli madencilerin Afrika’da düşük maliyetli elektrik tarafından cezbedildiğini ve orada Bitcoin (BTC) madenciliği yapma fırsatlarını araştırdıklarını da sözlerine ekledi.

Bitcoin Madenciliği 2.0

Bu arada, böyle bir göç, amiral gemisi kripto para biriminin konumunu ilerletebilir. Tecrübeli Bitcoin (BTC) araştırmacısı Vijay Boyapati, Bitcoin’in (BTC) Çin’deki yasağından fayda sağlayacağını düşünüyor.

Çin hükümeti madencilik faaliyetlerini kısıtlarsa, Bitcoin (BTC) girişimcileri daha az otoriter ülkelerde madenciliğe devam etmek için fırsatlar aramak zorunda kalacak.

Sonuç olarak, madencilerin çoğunluğu Çin’den ayrıldıktan sonra, geleneksel “Çin FUD” nihayet reddedilecek.

Aynı zamanda, önde gelen cypherpunk ve Blockstream Bitcoin (BTC) geliştirme stüdyosunun CEO’su Adam Back, Çin’in Bitcoin’i (BTC) asla “gerçekten” yasaklamadığından emin. Bu nedenle, tüm bu korkutucu uyarılar, “çeviride kaybolma” sorunlarından başka bir şey değildir.

bit topuİlanlar
Daha önce ABD’nin kapsadığı gibi, dünkü anti-Bitcoin (BTC) duyurusu, kral madeni paranın fiyatında çift haneli bir düşüşle sonuçlandı. Bu haftanın başlarında, Bitcoin (BTC), Çin FUD tarafından bastırılan 30.000 dolara dokundu.

Bununla birlikte, Çin Bitcoin (BTC) kapasitelerini denizaşırı ülkelere taşımak, madencilik devleri için hantal ve zorlu bir süreç olacak. Sonuç olarak, Çin dışında halihazırda işletmeler kurmuş olan madencilik havuzları, bu “göç” ten en çok faydayı görebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ