Yazarabi

Elon Musk’tan Yeni Twit “Bitcoin Madencileri” Açıklaması!

Kripto para Piyasasındaki düşüşlerin ilk aktörlerinden Elon Musk , Bitcoin‘in (BTC) enerji tüketimi hakkında yaptığı açıklamalardan sonra şimdi gelecek vaat eden bir ifade kullanarak Piyasa için olumlu bir açıklama yaptı

Musk: Bitcoin Madenileri İle Konuştum!

Elon Musk, Bitcoin’in fosil yakıt tabanlı enerji kullandığını vurgulayarak Tesla’nın tam olarak bu sebeple BTC ödemesi alamayacağını ifade etmişti. Bu durum büyük bir etkiye yol açtı ve Çin’den gelen enerji ile sektör kısa sürede %50 değer kaybetti.

Musk, şimdi ise sektörün yeniden toparlanma sinyalleri verdiği bir anda Bitcoin madenciliğine yönelik önemli bir açıklama yaptı. Tesla CEO’su, “Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri ile konuştuğunu” ve “madencilerin bundan sonra mevcut ve geleceğe yönelik planlanan yenilenebilir enerji kullanımını açıklayacaklarını ve dünya çapında diğer madencilerden de benzerini yapmalarını isteyeceğini” vurguladıklarını belirtti. Bunun “ümit verici” olduğunu belirten Musk, aslında BTC yatırımcıları için önemli bir sinyal vermiş oldu.

Kuzey Amerika, Bitcoin madencileri için önemli bir bölge olarak görülmekte ve Çin’den sonra en çok madencinin toplandığı alanlardan da birisi. Musk’ın Bitcoin madencileri ile yaptığı görüşmesinden sonra bunu “ümit verici” olarak nitelendirmesi ve madencilerin yenilenebilir enerji odaklı çalışacaklarının sözünü vermesi, belki de sektörü eski zirvelerine taşıyabilir.

Kaynak : Kriptopiyasasası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ