Yazarabi

Kripto Paralardaki Düşüşlerin 3 Temel Nedeni

Kripto Paralardaki Düşüşlerin 3 Temel Nedeni sorusuna birçok cevap verilebilir ama son zamanlar da ki aşırı düşüşlerin 3 Temel sebebi bulunuyor bunların bazıları medyaya yansırken bazıları yansımıyor.

Kripto paralar daki sert düşüşlere örnek vermek gerekirse 560.000 TL Seviyelerine gelip 300.000 TL Seviyelerine gerileyen BİTCOİN Örnek verilebilir ki BTC nin düşüşü diğer Kripto paraları da etkileyen ana sebep olmaktadır.

Kripto Paralardaki Düşüşlerin 3 Temel Nedeni Nedir ?

Düşüşlerin temel nedenleri tahmin edilen veya karşılaştığınız bazı haberler . Oldukça fazla çıkan haberler den kaynaklı düşüşler arka arka ya gelmedi Tüm kripto paralar da neredeyse en az %50 düşüşlere neden oldu.

  • ELON MUSK

Elon Musk Dogecoin üzerine yaptığı açıklamalara Bitcoinle en son katıldı. şirketi Tesla’nın yatırım yaptığı BTC’leri satabileceğini ima etmesiyle başladı. Çoğu kişinin bildiği üzere Tesla Bitcoine oldukça fazla yatırım yapan şirketler arasında ve satabileceğini ima etmesi dahi düşüşe neden oldu.

  • ÇİNDEN GELEN HABERLER

Elon Musk açıklamalarının hemen ardından , çok kısa bir zaman da bir diğer haber Çin den geldi , oldukça fazla yatırımcıya sahip olan çinin kripto ticareti üzerindeki denetimini artıracağı haberi varlığı yaklaşık 30.000 dolar seviyelerine düşürdü ve diğer olumsuz haberler madenciliğin yapılmaması için yapılan açıklamalar da sağlam düşüşlerin devamını getirdi.

  • AMERİKADAN GELEN OLUMSUZ HABERLER

Uzun zamandır zaten çıkan kesin olmayan Vergi haberleri üzerine yapılan resmi haber ile Bitcoin son olarak daha da düşmeye devam etti. ABD Hazinesi, kripto kullanıcılarının 10.000 doların üzerindeki işlemleri IRS’ye bildirme planlarını açıklaması Elon Musk  ve Çinden gelen olumsuz haberleri bir kenara bu haberlerin aynı zamanlar da gelmesi Bitcoinin ve zincirleme Altcoinlerin fazlasıyla düşmesine neden oldu bu durum çoğu yatırımcı tarafından Alım fırsatı olarak görülse de fazlasıyla yatırımcıların nakite geçmesine neden oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ