Yazarabi

Kripto Para için Geç kaldım mı ?

Bitcoin, 12. yaşın da ulaştığı fiyatın henüz bir şey olmadığını ve daha da yükselmek için hala çok alanının olduğunu herkese gösterdi.

Kripto Para için Geçmi kaldım mı ? Bu sorunun cevabını beraber arayalım.

Bitcoin, 2020 yılında 20.000$ seviyelerini ulaştıktan  sonra yükselmesi durmadı ve rekor üstüne rekorlar kırmaya devam ederek 50.000$ seviyelerinin üzerine çıktı.

Baş da Amerika olmak üzere Çin den kaynaklı yapılan haberler BTC Değerini gün geçtikçe katlamaya devam ederken gerilemesine sebep oldu. TL Bazında 560.000 TL Değerlere ulaşıp 2021 Mayıs ayı itibarı ile 300.000 TL Değerlere Vergi ve Olumsuz haberler nedeniyle düştü.

Her yıl Görsel ve yazılı medyada rekorlar kırdığı hakkında haberler , gün geçtikçe yatırımcısının daha çok arttığı haberleri bir yana büyük şirketlerin ciddi yatırımları ile karşılaşılan piyasa da akıllar da yıllardır sorulan o soru geliyor Kripto Para için Geçmi kaldım mı ?

Temellerini sağlam bir zemine oturduğunu düşünürsek olumsuz haberlerin aksine olumsuz düşünebilinecek bir durumun olmadığını söyleyebiliriz, Büyük yatırımcıların sayısının da fazla olması ve popülaritesinin artması güven duygusunu daha ön plana çıkarıyor.

Daha Ne Kadar Yükselebilir ?

50.000$  Seviyelerine gelen BTC Yıllar geçtikçe yükselmek bir kenara neredeyse her gün rekorlar kırdı taki son zamanlar da oluşan durum da güvensizlik  ortamı BTC’nin düşmesine ve bununla birlikte diğer alt coinlerin de oldukça gerilemesine neden olmuş durum da.

Ünlü yatırımcıların ortak öngörüsüne ve piyasada ki ortama bakılırsa BTC nin 1000.000$ hatta bazı yatırımcılara göre 150.000$ seviyelerine geleceğini söylüyor.

Yatırım için Doğru Zaman mı ?

JPMorgan desteğinin yanı sıra MicroStrategy, Grayscale gibi büyük kurumsal şirketler açıkça BTC desteğini belirtti ve rezervlerine inanılmaz derecede çok BTC ekledi. Ayrıca Paypal, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine destek verdiğini duyurmuştu.

Bu destekler  BTC Düşüşüyle birlik de hala devam ederken sağlam yatırımcıların olması kısa vade de Yatırım için doğru zaman olabileceğini gösteriyor.

Özetlemek Gerekirse

Bitcoin için hala geç mi yoksa daha yolun başı mı gibi soruların cevapları net olarak kimse tarafından verilemez Gün geçtikçe yatırımcının artması , Büyük şirketlerin yüksek miktar da yatırımları ve destekleri bir yana Ülkelerin vergi  talepleri ve çıkan olumsuz haberler nedeniyle net olarak söylenecek bir şey olamaz.

Her şey den önce bir yatırımcı hala girilir mi sorusuna cevap aramadan önce Token ve coin arasında fark gibi piyasada ki terimlere hakim olmalı Grafik okuyabilmeli  ve Yatırım yapacağı kriptonun Anlaşmaları ,, yatırımları hakkın da bilgi sahibi olmalıdır.

Yapacağınız tüm araştırmaları Geçmi kaldığınızı düşünerek değil yatırım yapmak için yeterli bilgiye sahip mi  olup olmadığınızı araştırarak yapmalısınız aslın da bu bir kumar zarı defalarca atabilir hep 1 rakamına da ulaşabilirsin ya da 6 ya da risk yatırımcılığın doğasın da vardır. Son olarak yatırım yapacak duruma geldiyseniz ve kesin kararlıysanız dahi yatırımınızı yapmadan önce yatırım miktarınızın sizi üzecek bir rakam olup  olmadığını iyi düşünün ve yolun başın da küçük rakamlar la tecrübe edinip AL SAT ,Uzun veya Kısa vade yatırımların kararlarını verin böylelikle kayıplar üzmez daha çok tecrübe kazandırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ