Yazarabi

Kripto Paralar için En iyi Borsalar

Kripto Paralar ile alakalı son zamanlar da oluşan güvenlik problemlerinden dolayı kullanıcılar tedirgin olmaya ve “Soğuk Cüzdan” denilen olaya yönelmeye başladılar. Hâlbuki soğuk cüzdan kullanmanıza gerek yok Sadece kullandığınız Borsayı iyi seçmeniz yeterli olacaktır ki maalesef yerli borsalar son zamanlar da teker teker patladı.

Kripto Paralar için En iyi Borsalar

Binance.com

Binance, Çok sayıda kripto para birimlerinin Alım satımını sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 tarihi  itibarıyla Binance, işlem hacmi ve kullanıcı sayısına göre dünyanın en büyük kripto para borsası olmuştu ve gün geçtikce daha da çok kapasitesi artıyor. Binance, daha önce high frequency trading yazılımı geliştiren bir geliştirici olan Changpeng Zhao tarafından kuruldu. Binance Ayrıca Türküye de yasal olarak da temsil edilmektedir. işlemlerinizi trbinance.com üzerinden yapabilirsiniz.

Binance.com Referans ile Kayıt Olmak İçin Tıkalyınız

Crypto.com

Crypto.com Çok fazla işlem hacmi ve Kripto para borsasında hatırı sayılır miktar da kullanıcısı bulunan bir diğer Kripto Para Borsası da Crypto.com olmuştur. Hizmet vermeye başladığı günden itibaren işlem hacmini ve kullanıcı sayısını fazlasıyla arttırmış ve arttırmaya devam etmiştir. Anlaşılır bir ara yüze sahip olması avantaj olarak gözükürken  diğer dillere olan desteği henüz yeterli seviye de olmaması avantajını dezavantaja döndürüyor yine de sıralamada yer alacak kadar güvenilir ve popüler Kripto para borsasıdır.

Gate.io

Gate.io İlk öneriler kadar olmasa da çok fazla kullanıcı sayısına ve işlem hacmine sahip diğer Kripto para borsalarından bir tanesidir. Gate.io çok hızlı bir şekilde popülaritesini arttırıyor bunun sebebi içinde bulundurduğu Daha fazla altcoin ve basit ara yüz. Gate.io ayrıca Bünyesinde diğer Kripto para borsalarına göre daha fazla olanak sağlıyor kullanıcılar birbirleri ile iletişim kurabiliyor fikir alışverişi yapabiliyorlar. Gate.io Yasal alt yapısını güçlü kılmak için Amerika dahil yasal temsilcilikleri bulunmaktadır. Gate .io da direk Nakit Yatırım olmadığı için Coin Transferi ile Yatırım yapabilirsiniz.

Gate.io Referans ile Kayıt Olmak İçin Tıkalyınız

 

Kullanmanızı tavsiye etiğimiz ilk 3 Büyük borsanın aksine Yerli Kripto para Borsalarında işlem yapmak istiyorsanız daha önce Batan ve Kaçan Firmaların aksine Kullanabileceğiniz Borsalarda Bulunuyor.

 Paribu.com

Paribu, Türkiye’nin en yüksek hacimli Kripto Para  platformudur. Hızlı bir şekil de ve tümüyle güvenli olarak Bitcoin (BTC) olmak üzere birçok kripto para para  için alım satım işlemine aracılık eden Paribu, 14 Şubat 2017 Tarihi’nde kullanıma açılmıştır. Paribu’nun CEO’su Yasin Oral’dır. Paribu, Türk Lirası ile kripto para alış veya satış işlemleri yapılabilen bir kripto para borsasıdır.

Kullanıcılar, Paribu üzerinde hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde 7 gün 24 saat kripto para işlemleri yapabiliyor, Türk Lirası çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

12 milyon TL ödenmiş sermayesi, 120 bini aktif toplam 600 bin kullanıcısıyla Türkiye’nin lider kripto para borsası konumunda olan Paribu, günlük ortalama 6.500 web sitesi tekil ziyaretçisi ve ayda yaklaşık 8.000 destek talebi ve 800 çağrıya ortalama 7.3 dakikada çözüm sunuyor olması bakımından son derece popülerdir.

Btcturk.com

Adını sıkça duyduğumuz ve reklamlar da karşımıza sıklıkla çıkan Aracı şirketler den biri olan BTC Türk Kripto Para borsasında Türkiye’de hatırı sayılır hacmi ve kullanıcı sayısı ile popüler borsalar arasında yerini almış durumda.

BtcTurk, 2013 yılında Türk lirası ile ilk Bitcoin alım satım işleminin gerçekleştirildiği Türkiye’nin Türk lirası tabanlı ilk kriptopara alım satım platformudur. 1 Temmuz 2013 tarihinde iş insanı Kerem Tibuk tarafından kurulmuş, 2018 yılında QNB Finansinvest CEO’su Özgür Güneri tarafından devralınmıştır.

 

Genel olarak seçeceğiniz borsa da size olan kolaylıklar dan çok Güvenilirliğine dikkat etmelisiniz kendi araştırmanızı yapmalı ve doğru olana siz karar vermelisiniz Kripto para Alım satımında Aracı kuruluşların güncel kısaca özetlemek gerekirse popülaritesini görmek için https://coinmarketcap.com/tr/rankings/exchanges/ adresine girerek fikir sahibi olabilirsiniz. Listeye ilk 10 da olmasına rağmen yer vermediğimiz Borsalar olduğu gibi ilk  10 da yer almayıp yer verdiğimiz borsalar da bulunmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ